WYNAJĘCIE

Natalia Fiedorczuk

36,00 PLN

Poszukiwanie mieszkania do wynajęcia zaczyna się w połowie wakacji, wrzesień to już pełnia sezonu. To także idealny moment, by przyjrzeć się temu, jak wygląda ta specyficzna część naszej kultury dnia powszedniego. Co takiego jakość wynajmowanych przestrzeni, ich wystrój i sposób umeblowania mówią o społeczeństwie? Wynajęcie przedstawia zdjęcia mieszkań zebrane przez Natalię Fiedorczuk w czasie kilkuletniego doświadczenia w poszukiwaniu lokum na wynajem. Fotografiom towarzyszą teksty analizujące problematykę związaną z wynajmowaniem mieszkań autorstwa socjologów badających tę tematykę: Marka Krajewskiego, Rafała Drozdowskiego, Filipa Schmidta i Marty Skowrońskiej.

Mieszkania do wynajęcia sprawiają wrażenie, jakby były rodzajem, poszerzonych do wymiaru całego lokum, ogromnego pawlacza, wypełnionego tym, co już nie nadaje się do użytku, straciło swoją moc funkcjoznaku, czego świetność dawno przeminęła, ale czego żal się pozbyć, bo nie utraciło jeszcze w pełni walorów użytkowych. Przestrzenie te demonstrują brak zaufania do tych, którym powierza się je w użytkowanie – dlatego pozostawia się do ich dyspozycji tylko to, czego utrata nie będzie traktowana w kategoriach straty, ale raczej minimalnego kosztu wpisanego w umowę najmu. - fragment tekstu Marka Krajewskiego, Normalnie substandardowo

NATALIA FIEDORCZUK – urodziła się w 1984 roku w Augustowie. Studiowała na Wydziale Intermediów poznańskiej ASP i w warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej. Na co dzień zajmuje się muzyką – jest wokalistką, gra na klawiszach i gitarze, komponuje, m.in. w Nathalie and The Loners i Happy Pills. Felietonistka serwisów T-mobile Music i Polska Ma Sens.

Wydawca: Fundacja Bęc Zmiana

Księgarnia